DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

CUMHURBAŞKANIMIZ SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN TEŞRİFLERİYLE ‘’ VAKIF HAFTASI 201 ESER TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ’’ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

16.05.2024

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle “Vakıf Haftası 100. Yıla Özel 201 Eser Toplu Açılış Töreni” kapsamında 201 Adet Vakıf Eserimizin toplu açılışı yapıldı.

201 eserimize dahil olarak Hatay Antakya Sarımiye Cami, Sivas Divriği Ulu Camii, İstanbul Kariye Camii ve Kosova Priştine Emir Aladdin Cami’nin ise Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından canlı bağlantı ile açılışı gerçekleştirildi.

Programda kapsamında, İstanbul Tarihi Müzik Topluluğunca müzik dinletisi sunularak, Vakıf Haftası Tanıtım Filmi, UNESCO Ahşap Camiler Filmi ve 201 eserin tanıtımı gösterildi.

Törende 6 Şubat depremlerinde ağır hasar alan Malatya Yeni Camisi'nin tüm yapım masraflarını üstlenen İş İnsanı ve Hayırsever Bayram Kızılaslan’a Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödül takdimi gerçekleştirildi.

Açılışta konuşma yapan Genel Müdürümüz Sn. Sinan Aksu, 201 eserin ihyasında desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, Bakanımız Sn. Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a Süleymaniye Camisi'nin kıble cephesindeki çini üzerinde, İznik çinileriyle yapılmış mihrap nişinden esinlenerek oluşturulan eseri takdim etti.

Program, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan 201 eserin kurdele kesimi sonrası Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın duaları ile son buldu.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »